Multiprodukt för kinder och läppar

RMS Beautys Lip2Cheek är en multiprodukt som fungerar bra till både kinder och läppar – perfekt att ha med i handväskan!
Det märks att det är en oerhört erfaren makeup-artist som har tagit fram nyanserna då alla är väldigt bärbara och passar många. Och precis som alla RMS Beautys produkter så vårdar de samtidigt läpparna och kinderna, och färgerna är ju bara så snygga!
Mina personliga favoriter till kinderna är Demure och Smile. Demure använder jag mest på kinderna när jag är lite blekare i hyn.
Här hittar du mina betyg & recensioner på alla RMS Beautys Lip2Cheek
Missa heller inte:
Betyg & recensioner på alla RMS specialprodukter som Living Luminizer, Master Mixer, Beauty Oil, mfl
Betyg & recensioner på RMS Beautys alla baser
Betyg & recensioner på RMS Beauty LipShine
Recensioner
Önskar att jag hade fler än 1 i kittet eftersom jag använder den varje dag! Denhär gör att jag ser jätte proffsig ut, för även om RMS routerna går jätte bra att lägga med fingrarna så gör den här penseln jobbet mycket snabbare. Men ibland, tex om du har lite ojämn hy på kinderna och har lagt tid på att få basen perfekt, så vill man lixom inte ta på den med finranran, för då kan basen lossna när man försöker få på rouget. Det här händer eftersom dina fingrar är lite varma och alla rms produkter är ju cocos olje baserade. Kokos oljan smälter av finder värmen…
Det blir mycket enklare och snabbare att sudda ut krämbasen, buriti bronzern eller living luminizer. Eftersom den har lite färre strån än foundation borsten så plockar den upp lite mindre av produkten och du kan på så sätt bygga upp rouget stegvis, utan att det blir för mkt på en gång som du sen måste kämpa med för att få det snyggt och jämnt utsuddat.
Glöm inte att tvätta borsten lite då och då så att den inte blir en bakterie samlare. Speciellt viktigt att tänka på för dej som brukar klaga på din dåliga hy…Här märker man att det är en oerhört erfaren makeup-artist som har tagit fram nyanserna då alla är väldigt bärbara och passar många.
PRO TIP: Mest lik puder rouge är Maria Åkerberg “Natural Rose”Här märker man att det är en oerhört erfaren makeup-artist som har tagit fram nyanserna då alla är väldigt bärbara och passar många.
Mest lik i puder rouge hittar du hos Maria Åkerbergs “Natural Cold Red”. Notera att RMS är lite mer peachy.Demure är en personlig favorit som jag använder mest på kinderna när jag är lite blekare i hyn.
PRO TIP: Lika rosa som Mac Cream Blusher “So Sweat So Easy” fast mörkare och glansigare.Här märker man att det är en oerhört erfaren makeup-artist som har tagit fram nyanserna då alla är väldigt bärbara och passar många.
Diabolique är fantastisk på läpparna som en ”wash”, alltså lite, lite!Här märker man att det är en oerhört erfaren makeup-artist som har tagit fram nyanserna då alla är väldigt bärbara och passar många.
Beloved är perfekt om du vill ha en röd läpp men inte vågar gå “all the way” – den ger en fin ”wash of red”.Smile är min personliga favorit till kinderna! Gillar den bäst när jag har lite lite färg.
Den är också superfin ihop med Buriti Bronzer!
PRO TIP: Väldigt lik Mac Cream Blusher “Something Special” fast lite mer peach och glow.Här märker man att det är en oerhört erfaren makeup-artist som har tagit fram nyanserna då alla är väldigt bärbara och passar många. Curious har en härlig orange färg – och smakar dessutom choklad!